Šnorchlování

Akce pro úplné začátečníky

Šnorchlování je výborný způsob na seznámení se s vodou a jejím světem. Tím, že se pohybujete primárně na hladině, tak máte dostatek vzduchu, což pomáhá si postupně vybudovat sebevědomí a důvěru k vodě. Na to se pak dá velmi lehce navázat krátkými ponory do malé hloubky, dále se rozvíjet a poznávat svět pod vodou.

Zobrazit dostupné termíny

Co je šnorchlování?

Šnorchlování je aktivita, při které se plave obličejem dolů ve vodě a vzduch se dýchá přes speciálně tvarovanou trubici zvanou šnorchl. Kromě toho, plavec obvykle ještě používá potápěčskou masku a ploutve. Použití tohoto vybavení umožňuje šnorchlaři pozorovat svět pod vodou tak dlouho, jak mu to vyhovuje.

Proč začít se šnorchlováním?

Podle našeho názoru je to nejlepší způsob jak se seznamit s vodním světem. Přemoci strach, nebo nervozitu a udělat si z vody výborného přítele. Umožní vám to nakouknout do světa pod vodou novým a úžasným způsobem, tak jak jste ho nikdy předtím neviděli.

Je to bezpečné?

ano, ale samozřejmě musít umět plavat. Optimální je umět plavat s ploutvemi, pohyb ve vodě je potom jednodušši a celkove bezpečnější.