Get Adobe Flash player

Nejbližší akce

Logo

Dárkový poukaz

Darkovy poukaz

Agentury


SSI freediving 1

iantd 1

Spřátelené weby

V této sekci se seznámíš se všemi disciplínami, které jsou ve freedivingu.

BAZÉNOVÉ
STATICKÁ APNEA (STA)
Závodník se snaží vydržet pod vodou na nádech po co nejdelší čas, přičemž může volně plavat na hladině, nebo být úplně ponořen /nejhlouběji však do 3 metrů.
IMG 20150515 080323

DYNAMICKÁ APNEA BEZ PLOUTVÍ (DNF)
Tato disciplína spočívá v uplavání co nejdelší vzdálenosti pod vodou na nádech bez ploutví.

DYNAMICKÁ APNEA S PLOUTVEMI (DYN)
Tato disciplína spočívá v uplavání co nejdelší vzdálenosti pod vodou na nádech s ploutvemi.

HLOUBKOVÉ
FREE IMMERSION (FIM)
Zde se snaží závodník o dosažení maximální hloubky bez pomoci jakéhokoliv propulsního vybavení /ploutve, sled apod./. Sestup a výstup probíhá pomocí lana za které se závodník přitahuje.

KONSTANTNÍ ZÁTĚŽ S PLOUTVEMI (CWT)
Potápěč sestupuje a vystupuje pouze za pomocí ploutví. Odhození zátěže, přitahovaní za lano, nebo jiná dopomoc nejsou povoleny.

KONSTANTNÍ ZÁTĚŽ BEZ PLOUTVÍ (CNF)
Potápěč sestupuje a vystupuje pouze za pomocí vlastních sil (bez ploutví). Odhození zátěže, přitahovaní za lano, nebo jiná dopomoc nejsou povoleny.

VARIABILNÍ ZÁTĚŽ (VWT)
V této disciplíně se k sestupu používá závaží, ve formě jakéhosi výtahu /tzv.sled/, který je zanechán v cílové hloubce. Potápěč vystupuje svépomocí za použití ploutví. Přitahování za lano je povoleno.

NO LIMITS (NLT)
Jak již název disciplíny napovídá, nejsou zde kladeny téměř žádné limity na techniku sestupu a výstupu. Obvyklá kombinace je použití sledu pro sestup a balónu naplněného vzduchem pro výstup.